Mity nt. hemoroidów

Mity nt. hemoroidów
National Cancer Institute z Unsplash

Hemoroidy zdążyły już obrosnąć legendą. Warto pamiętać, iż nie wszystkie informacje, jakimi zasypują nas portale internetowe, mają związek z rzeczywistością.

Wyczuwalność guzków krwawniczych
Wbrew obiegowej opinii, guzki nie są widoczne i wyczuwalne. Sytuacja ulega zmianie, gdy pojawia się stan zapalny. Wówczas guzki stają się większe, a ból daje się nam we znaki. Mianem hemoroidów określamy splot naczyń krwionośnych, który przypomina gąbkę. W sytuacji, gdy organizm usiłuje wydalić kał, mięśnie zwieracza rozkurczają się, a krew z hemoroidów przemieszcza się do tętnic i zwalnia miejsca dla stolca.

Ból podczas wypróżniania jako objaw choroby
Początkowo schorzenie objawia się pieczeniem i świądem odbytu. W dalszej kolejności pojawiają się bezbolesne krwawienia. Wśród niepokojących objawów wymienia się czerwone plamy na papierze toaletowym i bieliźnie. Ból pojawia się dopiero wówczas, gdy hemoroidy wysuwają się na zewnątrz.

Domowe sposoby na hemoroidy
Niestety, sposoby naszych babć mogą pełnić jedynie funkcję profilaktyczną. W przypadku leczenia hemoroidów wymierne rezultaty przynosi stosowanie się do zaleceń lekarza. Niestety, medykamenty nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. W takiej sytuacji operacja staje się koniecznością.

PODZIEL SIĘ: