Jak pozbyć się hemoroidów?

Hemoroidy to dla wielu bolesny i wstydliwy problem, Jak pozbyć się hemoroidów?

Hemoroidy, co to takiego?

Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu. Tworzą się przez zmiany, następujące w budowie ścian naczyń żylnych. Tworzące się grudki mogą być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, przewlekłymi zaparciami, nadwagą czy siedzącym trybem życia. Poprzez formę choroby i wstyd z nią związany, osoby borykające się z problemem hemoroidów nie zgłaszają go lekarzowi. Objawy bywają bolesne. Nadmierne i częste krwawienia mogą prowadzić do anemii, dlatego najlepiej rozpocząć kurację jak najszybciej.

Jak pozbyć się hemoroidów?

Medycyna oferuje rozwiązania wielu problemów zdrowotnych, także hemoroidów. Terapia może mieć różną formę. Podstawą jest leczenie zapobiegawcze. Aby uchronić się przed następstwami, jakie niosą ze sobą hemoroidy, należy prawidłowo się odżywiać. Dieta powinna zawierać dużą ilość błonnika, który znajdziemy w licznych warzywach i owocach. Osoby z żylakami odbytu powinny również dbać o odpowiednie nawodnienie ciała, muszą unikać alkoholu i produktów wysoko przetworzonych. Niezdrowe jedzenie wzmaga zaparcia, a te przyczyniają się do powstania żylaków. W łagodzeniu bólu i pieczenia pomagają specjalne maści i środki przeciwzapalne. Hemoroidy mogą jednak nawracać, przynosząc nową dawkę bólu i dyskomfortu. W takich przypadkach zaleca się leczenie chirurgiczne, polegające na zakładaniu specjalnych podwiązek na naczynia żylne. Dolegliwości usunie także skleroterapia oraz krioterapia. Pierwsza metoda polega na wstrzykiwaniu leków zwłókniających hemoroidy, druga zaś, mrozi je za pomocą ciekłego azotu. Żylaki odbytu mogą świadczyć o innych chorobach takich jak nowotwory, więc nie warto ukrywać tego kłopotu przed lekarzem. W pozbyciu się hemoroidów pomagają także roślinne kuracje domowe. Napary z rumianku czy kory dębu złagodzą stan zapalny i przyniosą tymczasową ulgę.

Hemoroidy to dość powszechny problem. Istnieją jednak skuteczne sposoby na ich pozbycie się. Dzięki właściwym metodom leczenia szybko zapomnimy o problemie, co pozwoli nam na prowadzenie aktywnego i zdrowego życia.

PODZIEL SIĘ: